Меню сайту
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Редакція 2013 р.( відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 25.04.2013 року N 466 «Про затвердження положення про дистанційне навчання».)

 

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про дистанційне  навчання  

Кременчуцької вечірньої (змінної) школи №3

Кременчуцької міської ради

Полтавської області

 

1.Загальні положення.

 

1.1.          Положення про дистанційне навчання Кременчуцької вечірньої (змінної) школи № 3 розроблено на виконання Конституції України (ст.53) , Закону України « Про освіту», відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 25.04.2013 року N 466 «Про затвердження положення про дистанційне навчання».

1.2.          Під дистанційним навчанням  учнів розуміється індивідуалізований процес передання засвоєння знань, умінь, навичок, який відбувається за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчання у спеціалізованому середовищі, яке створене на основі сучасних педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій. У процесі проведення дистанційного навчання використовуються лекції , тести , контрольні роботи та залікові завдання – інформаційні продукти, які є достатніми для навчання.

1.3.Дистанційна форма навчання – форма організації навчального процесу, яка забезпечує реалізацію дистанційного навчання та передбачає можливість отримання випускниками документів державного зразка про відповідний освітній  рівень.

1.4. Метою дистанційного навчання є надання освітніх послуг , у тому числі , шляхом застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій за певними освітніми  рівнями відповідно до державних стандартів освіти.

1.5. Завданням дистанційного навчання є забезпечення громадянам можливості реалізації конституційного права на здобуття освіти  незалежно від статі, раси, національності, соціального і майнового стану, роду та характеру занять, світоглядних переконань, належності до партій, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров’я, місця проживання, відповідно до їх здібностей.

 

2.        Організація системи дистанційного навчання та оцінювання навчальних досягнень учнів.

2.1. Рішення щодо використання технологій дистанційного навчання у навчальному процесі  приймається  педагогічною радою та погоджується Радою школи.  

2.2. Використання технологій дистанційного навчання , у тому числі і через мережу Інтернет, зорієнтоване насамперед на такі категорії учнів :

-   особи з особливими потребами;

- обдаровані діти та молодь, які спроможні самостійно або прискорено опанувати навчальні програми;

-  особи, які проживають у географічно віддалених і важкодоступних до школи населених пунктах;

-  учні , які за умовами праці, перебувають тривалий час за межами населеного пункту, де розташована школа, та учні, які за сімейними обставинами (декретна відпустка тощо) не можуть систематично відвідувати школу;

     - особи, які бажають отримати додаткові знання паралельно з навчанням у школі;

-  особи , які бажають отримати освіту , але за медичними показниками не можуть знаходитись в учнівському середовищі .

2.3.Усі контрольні заходи  здійснюються відповідно до рішення навчального закладу :

- дистанційно, з використанням можливостей інформаційно-комунікаційних технологій ;

-  для осіб , які не мають доступу до інформаційно- комунікаційних мереж , дистанційно, з залученням батьків , або осіб , які їх заміняють , працівників служб соціального захисту , працівників режимних об’єктів та установ .

2.4. Основною формою організації навчального процесу за дистанційною формою є самостійна робота .

2.5.Для проведення дистанційного навчання та оцінювання навчальних досягнень учнів створюється комісія з питань проведення дистанційного навчання учнів (далі комісія) у складі: голова комісії, члени комісії (вчителі-предметники), мінімум 2 чоловіки.

 2.6.Комісія забезпечує координацію робіт, щодо питання проведення дистанційного навчання  та оцінювання навчальних досягнень учнів.

2.7.Комісія є структурою Кременчуцької вечірньої (змінної) школи № 3, яка вирішує питання дистанційного навчання навчальних  учнів за такими основними напрямами

-         методичного забезпечення;

-         забезпечення стандартів системи загальної середньої освіти;

-         матеріально-технічного забезпечення.

 

3.        Управління системою дистанційного навчання та оцінювання навчальних досягнень учнів.

 

3.1.          Управління здійснюється керівником навчального закладу, який є головою комісії з проведення дистанційного навчання  учнів.

3.2.          Керівник навчального закладу забезпечує:

-         розроблення механізму проведення дистанційного навчання та оцінювання навчальних досягнень учнів в умовах використання інформаційно-комунікаційних мереж;

-         підготовку педагогічного персоналу для проведення дистанційного навчання та оцінювання навчальних досягнень учнів;

-         методичну та матеріально-технічну підтримку дистанційного навчання та оцінювання навчальних досягнень учнів.

 

3.3.          Керівник навчального закладу здійснює контроль за якістю проведення дистанційного навчання та оцінювання навчальних досягнень учнів.

 

4.        Стандарти  дистанційного навчання.

 

4.1.          Дистанційна форма навчання  учнів базується на державних стандартах загальної середньої освіти.

4.2.          Дистанційна форма навчання учнів здійснюється відповідно до Типових навчальних планів та існуючих Робочих навчальних планів навчального закладу із предметів інваріантної складової.

4.3.          Стандарти та технології проведення дистанційного оцінювання навчальних досягнень учнів розробляються комісією з питань дистанційного навчання  учнів.

 

5.        Особливості організації дистанційного навчання та оцінювання навчальних досягнень учнів.

 

5.1.          Учасниками дистанційного навчання є учні та працівники школи, що забезпечують навчальний процес, у тому числі педагогічні працівники, практичні психологи та соціальні педагоги, фахівці з інформаційних технологій, лаборанти тощо.

5.2.          Взаємовідносини між учасниками регулюються локальними нормативними документами навчального закладу.

5.3.          Навчатись за дистанційною формою та проходити оцінювання навчальних досягнень  за допомогою дистанційної форми мають право громадяни України, іноземні громадяни і особи без громадянства відповідно до чинного законодавства України та міжнародних угод.

5.4.          Основною формою  дистанційного оцінювання навчальних досягнень учнів є тестування та залікові завдання іншої форми (за необхідністю), які розроблені безпосередньо вчителем-предметником.

5.5.          Оцінювання результатів залікових завдань здійснюється безпосередньо вчителем-предметником .

5.6.          Результати дистанційного оцінювання навчальних досягнень учнів проектуються з електронного вигляду на паперовий носій та затверджуються комісією (протокольно).

5.7.          Результати дистанційного оцінювання навчальних досягнень учнів зберігаються у навчальному закладі 1 рік

 

6. Порядок та послідовність проведення дистанційного навчання та оцінювання навчальних досягнень учнів.

 

-          Лекції, тестові та залікові завдання розміщуються на сайті Кременчуцької вечірньої (змінної) школи №3 ( http://vzsh3.ucoz.ru/) у рубриці «Дистанційне навчання»;

-           залікові завдання та тести складені відповідно до критеріїв оцінювання за  рівнями: І - початковий рівень, ІІ - середній рівень, ІІІ - достатній рівень;

-         учень, який хоче пройти оцінювання, вибирає предмет та рівень складності і виконує завдання у програмі Word;

-         відповідь надсилається на електронну адресу Кременчуцької вечірньої (змінної) школи №3 (night.school3@gmail.com).

 

7.     Головним критерієм міжнародного співробітництва у сфері дистанційного навчання учнів є:

-         надання послуг, пов’язаних із здобуттям освіти іноземними громадянами та громадянами України, які тимчасово перебувають за межами нашої держави .

 

 

 

 

 

 

 

Прикінцеві положення:

 

Розроблено : 2013 рік

директор Кременчуцької вечірньої (змінної) школи №3 Шиян В.М.

 

Затверджено:

 Наказ Кременчуцької вечірньої (змінної) школи №3 від 03.09.2013 р. №182 о/д.

 

Погоджено:

 Рада школи (протокол №1-а від 02. 09.2013 р.)

 

Розглянуто:  Педагогічна  рада школи (протокол №19 від 02.09.2013р.)

Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  April 2024  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Copyright MyCorp © 2024
    Website builderuCoz