Меню сайту
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » Entries archive

Жертви голоду 1932-1933 років ...
За цією сухою фразою постають мільйони українців, безневинно підтятих косою голоду. Моторошний парадокс: вмирали саме на всеплодючих  чорноземах, вшанованої усім світом житниці, вмирали на шляхах і в холодних хатах, вмирали поодинці і сім'ями. Голод забирав кращих з нашого народу. Тих, що за шмат насущного не стежили і не доносили на брата, хто не пішов виривати останній окраєць з голодних дитячих ротів, хто не вмів торгувати святинями, спекулювати, красти, вбивати, щоб вижити самому. 
Наближається четверта субота листопада - національний День пам'яті жертв голодоморів. Пам'ять загиблих не просто від голоду внаслідок неврожаю, природного лиха, а жертв цілеспрямованого сталінського геноциду українців. Цього року ми вдруге вшановуємо жертв голодомору в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам'ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви - вшановані. 
Запрошуємо вас у суботу, 25 листопада, о 16:00 год. долучитися до традиційної акції "Запали свічку пам'яті". Після загальнонаціональної хвилини мовчання вшануйте пам'ять загиблих та запаліть свічку на своєму підвіконні.

За матеріалами газети "Край"

 

Views: 10 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 24.11.2023 | Comments (0)

Висловлюємо щиру вдячність учасникам благодійної акції "Подаруй бібліотеці українську книгу", що тривала впродовж жовтня в рамках циклу заходів з нагоди "Всеукраїнського дня бібліотек" та Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Вірю в твоє майбутнє, Україно!"
Ми раді повідомити, що 16 видань, подарованих нашими гостями та користувачами отримали нову адресу проживання - бібліотека Кременчуцького ліцею №13 "Авіор". Кожна подарована книга - важлива для нас!
Серед подарунків - енциклопедії, довідники, різножанрова художня література, книги для підлітків, та література з етнографії та народознавства. Ласкаво просимо до бібліотеки, переглянути подаровані видання на книжковій виставці "Її величність - книга". До вашої уваги перелік книг:
1. Бредбері Р. Марсіанські хроніки: повісті, оповідання/ Рей Бредбері. - Київ: Дніпро, 1988. - 590 с.
2. Гетьмани України: історичні портрети: збірник/ред. М.А.Шудря. - Київ: Редакція журналу "Україна", 1991. - 216 с.
3. Дойл А.К. Записки про Шерлока Холмса/А. Конан Дойл. - Харків: Видавничий дім "Школа", 2003. - 538 с.
4. Ілюстрована енциклопедія українського народу. Звичаї. Свята. Традиції/[уклад. І.І. Сметана]. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2012. - 412 с.
5. Крісті А. Інспектор Пуаро та інші: повісті/Агата Крісті. - Донецьк: Донбас, 1991. - 448 с.
6. Людина: ілюстрована енциклопедія для дітей/[авт.-упоряд. В.В. Мірошнікова, В.В. Істоміна]. - Харків: ТОВ "Septima", 2013. - 96 с.
7. Моя Україна: ілюстрована енциклопедія для дітей/авт.-упоряд. В.В. Мірошнікова, В.В. Істоміна, В.М. Верховень. - Харків: ТОВ "Septima", 2010. - 80 с.
8. Назарук О. Роксоляна: історична повість з XVI ст./Осип Назарук. - Київ: Компанія ОСМА, 2015. - 352 с.
9. Сайко О. Новенька та інші історії: [оповідання]/Оксана Сайко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 181 с. 
10. Слабошпицький М.Ф. З голосу нашої Кліо: події і люди української історії/Михайло Слабошпицький. - Київ: Махаон-Україна, 1999. - 219 с.
11. Французький детектив: романи, повісті/[упоряд. Л.А. Єремєєв]. - Київ: Молодь, 1990. - 382 с.
12. Цікаве, дивовижне, таємниче: енциклопедія навколишнього світу/авт.-упоряд. І.В. Гончаренко. - Харків: Промінь, 2012. - 64 с.
13. Чат для дівчат: оповідання/упоряд. Валентина Вздульська, Оксана Лущевська. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 176 с.
14. Чудеса світу: [енциклопедія]/уклад. Г.С. Тетельман. - Харків: Видавничий дім "Пегас", 2016. - 64 с.
15. Шаров І.Ф. 100 видатних імен України: довідник/Ігор Шаров. - Київ: Видавничий дім "Альтернативи", 1999. - 496 с.
16. Шкода М.Н. Люба моя Україна. Свята, традиції, звичаї, обряди, прикмети та повір'я українського народу/[М.Н. Шкода]. - Донецьк: ТОВ "ВКФ "БАО", 2011. - 529 с.

Views: 24 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 02.11.2023 | Comments (1)

Одна вона у нас така -
Уся співуча і дзвінка,
Уся плакуча і гримуча
Хоч без лаврового вінка.

 

Тарас Шевченко

День української писемності та мови - свято, що відзначається з метою вшанування пам'яті преподобного Нестора-літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Цей день з 1997 року традиційно відзначали 9 листопада. Цього року дата свята змінилася - Україна вперше відзначатиме це свято 27 жовтня. Перенесення пов'язане з переходом Православної церкви на новоюліанський календар, згідно з яким дати свят змістилися на 13 днів раніше.
Це свято має глибинну духовну суть та історично звеличує нашу націю. Рідна мова утворює невидимий зв'язок між усіма поколіннями минулого і майбутнього. Щороку до цієї дати стартує конкурс імені Петра Яцика, у якому беруть участь знавці української мови з 20 країн світу.

Views: 16 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 27.10.2023 | Comments (0)

Ще в давнину люди створили сім чудес світу. Є і ще одне диво, не менш цікаве. Воно знайоме кожному з нас, але люди настільки звикли до цього творіння людства, що рідко замислюються над його цінністю. А диво це завжди лежить під рукою, як справжній друг, напоготові щохвилини прийти на допомогу, навчити, порадити, підбадьорити, розповісти. Це - книга. Її оспівували і в прозі, і в поезії, а ми вам пропонуємо ознайомитись з пам'ятниками у вигляді книги. Ось деякі з них.

Україна, Коломия
Скульптура представляє собою розгорнуту книгу, а витесані з каменю сторінки справді вражають пластикою і філігранним виконанням. На звороті - традиційний символ Галичини - лев. Сама скульптура витесана із цільного піскового каменю. Ця книга вшановує пам'ять перших коломийських видавців братів Білоусів, а поміж тим вона символізує пошану до друкованого слова, як основи цивілізації.

Ізраїль, Хайфа
У липні 2007 року, у мальовничому парку Кіслак, що знаходиться на території Хайфського політехнічного інституту, з'явився незвичайний пам'ятник-монумент, присвячений книзі і писемності. Він є велетенською (заввишки 2,8 м., шириною 0,5 м. і вагою 4 т.) бронзовою скульптурою у вигляді старовинного фоліанта, з якого "висипаються" цифри і букви алфавітів різних народів світу. Пам'ятник покоїться на спеціальному бетонному постаменті, виконаному у формі книжкової полиці.

США, Кошоктон
В американському місті Кошоктон (штат Огайо) перед будівлею Публічної бібліотеки розташована унікальна книжкова скульптура. Вона встановлена у 2004 р. до 100-річчя бібліотеки є величезною купою з 100 книг, на якій сидить хлопчик і читає. Одна книга - це один рік з життя бібліотеки.

Туркменістан, Ашхабад
Пам'ятник книзі "Рухнама" встановлено в Ашхабаді. Монумент заввишки з двоповерховий будинок являє собою копію книги. Увечері обкладинка книги відкривається, і сторінка перетворюється на екран, на якому за допомогою проектора показують документальний фільм про становлення нації.

Німеччина, Берлін
У Німеччині в 2006 році, в Берліні на площі Бебельплатц біля бульвару Унтер ден Лінден перед будівлею університету Гумбольдта був відкритий двадцятиметровий пам'ятник вагою 35 тонн, що складається з 17 книг німецьких авторів. Називається він "Der moderne Buchdruck".

Польща, Лескі
Під час книжкового ярмарку, що проходить в місті Лескі було урочисто відкрито перший у Польщі пам'ятник книзі. Монумент розташований в центральній частині міста, прямо на старовинній ринковій площі.

Китай, Пекін
Велетенський бронзовий пам'ятник на кампусі Університету Цинхуа в Пекіні. На обкладинці величезного тому - китайські ієрогліфи і цифри, а з них проступає обличчя людини. Тема композиції - якщо немовля з'являється з утроби матері, то людина як особа формується завдяки книгам. 

АОЕ, Шарджа
У центрі площі перед Культурним Центром у Шарджі встановлено єдиний у своєму роді пам'ятник, що зображує розгорнуту книгу з написом арабською в'яззю. Це пам'ятник Корану. Висота монумента - 7 метрів, дві величезні сторінки книги мають розмір 4,2 на 2,4 м. Він декорований скляними мозаїками і знаходиться в центрі восьмикутника, оточеного квітами, розташованими на терасах у три рівні.

За матеріалами журналу "Шкільна бібліотека".

Ласкаво просимо до бібліотеки переглянути даний матеріал на плакаті.

 

 

Views: 10 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 26.10.2023 | Comments (0)

02 жовтня 2023 року до Дня захисників та захисниць України учитель історії Масановець С. М. для учнів 11-А класу провела Урок мужності «Герої рідного краю», де розповіла про мужність та незламність нашого народу.

Українські захисники та захисниці стали символом хоробрості, патріотизму й боротьби народу за свободу та незалежність. Серед них є і випускники нашого ліцею, з якими мали змогу ознайомитися учні.

Відбулася онлайн-виставка творчих робіт учнів «Намалюй захиснику та/або захисниці», «Обереги для захисника та/або захисниці». Здобувачка освіти ліцею передала для наших військових власноруч зроблені обереги.

У бібліотеці діє книжкова виставка «Козацька слава України».

 

Views: 17 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 03.10.2023 | Comments (0)

28.09.2023 інспектор відділення зв'язків з громадськістю батальйону патрульної поліції у м. Кременчуці Соколов Роман Анатолійович для учнів 10-х класів провів годину спілкування «Інтернет-безпека».

Розповідь була цікавою та змістовною.

Views: 18 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 28.09.2023 | Comments (0)

Бібліотека ліцею №13 «Авіор» до Всеукраїнського дня бібліотек усіх небайдужих запрошує долучитися до доброчинної акції «Подаруй бібліотеці українську книгу!»

Дана акція – це чудова можливість поділитися вже прочитаними книгами з іншими любителями читання. Можливо саме ваші книги стануть у нагоді нашим читачам, а бібліотечний фонд поповниться цікавими виданнями.

Робити добрі справи завжди приємно!

Подаровані книги будуть презентовані на книжковій виставці «Її величність – Книга».

Views: 18 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 27.09.2023 | Comments (0)

Кременчужани закохані в своє місто над сивим Дніпром. Воно напрочуд гарне будь-якої пори: коли серед літа буяє зеленими трійчанськими букетами своїх парків та островів; коли з наддніпрянських осінніх туманів в рамі золота і багрянцю постає Великий Тарас, задумливо поглядаючи зі свого п'єдесталу на річку; коли прямі вулиці затихають зимовим вечором, закутуючись у пухнастий сніжний кожушок, і дивляться теплим світлом вікон з-під засніжених вій; і коли широкими площами мете інша заметіль - з пелюсток ніжного яблуневого та абрикосового цвіту, а древній могутній Борисфен набуває нечуваної сили, розпростує могутні плечі, намагаючись весняними водами розсунути тісні дамби.
Нашому місту біля чотирьох з половиною століть, воно виникло, як фортеця для захисту земель Речі Посполитої, якій в ті часи належала сучасна Кременчуччина, від набігів кримських татар. Але, за свідченнями археологів, люди на цих благодатних землях селились ще за часів давньоруської держави. 
Багато випробувань випало на долю міста. Час і ворожі орди майже знищили його, втоптуючи спочатку кінськими копитами, потім танковими траками в дніпрові береги надбання історії й духовності. Культурної спадщини нинішнім поколінням залишились крихти. Тим дбайливіше ми маємо зберігати і примножувати їх. 
Представляємо вашій увазі книжкову виставку "Рідне місто моє". Запрошуємо Вас до бібліотеки ознайомитися з історією нашого улюбленого міста.

За матеріалами путівника "З любов'ю до рідного міста".

 

 

 

Views: 17 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 26.09.2023 | Comments (0)

Шановні здобувачі освіти та їх батьки!

Доводимо до вашого відома, що у 2023/2024 навчальному році Кременчуцький ліцей №13 "Авіор" Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області організовує освітній процес за дистанційною формою навчання.

Відтак, ми продовжуємо навчатися на платформі інтегрованого навчання (вебсервісі) Google Classroom, навчальні заняття проводитимуться за допомогою Google Meet відповідно до затвердженого розкладу уроків та дзвінків.

До зустрічі 01 вересня 2023 року!

З повагою адміністрація ліцею №13 "Авіор".

 

Views: 80 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 26.07.2023 | Comments (0)

Вітаємо з перемогою здобувачів освіти Кременчуцького ліцею №13 «Авіор» у міському огляді-конкурсі «Зірковий небосхил Кременчука: Нескорена моя Україна – 2023».

У категорії «Вокальний жанр (академічний вокал)» ПЕРШЕ МІСЦЕ посів Білоус Леонід, учень 10-Б класу.

У категорії «Оригінальний жанр (циркове мистецтво)» ПЕРШЕ МІСЦЕ посіла Дрожнікова Єлизавета, учениця 11-А класу.

Переможців конкурсу нагородили дипломами Департаменту освіти м.Кременчука.

Педагогічний колектив ліцею №13 «Авіор» бажає подальших творчих злетів переможцям!

Views: 67 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 04.05.2023 | Comments (0)

1 2 3 ... 18 19 »
Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  November 2023  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Copyright MyCorp © 2023
    Website builderuCoz