Меню сайту
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » Entries archive

22.05.2024 практичний психолог Жолубак А. В. у рамках місячника Ментального здоров’я для здобувачів освіти ліцею провела психологічний урок «Ти як? Ментальне здоров‘я».

Views: 2 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 22.05.2024 | Comments (0)

Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил
на роки опадає.
Годинник життя 
безупинно іде.
...Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам'ятає.

Олена Матушек

Ми давно усвідомили масштаби ядерного лиха, яке зійшло на нашу землю під гіркою зіркою Полин. Не одну навалу ворогів відвернули древляни від рідної землі в минулі століття. Та не могли й гадати пращури, що прийде весна 1986-го і посіє на родючі поля цього мальовничого краю України не пшеницю, а попіл смертоносного атома. Навіть після того, як відважні вогнеборці ліквідували вогонь на четвертому реакторі АЕС, ми не передбачали, скільки страждань принесе та зловісна квітнева ніч. Тисячі зламаних людських доль, непоправні втрати... На десятиліття, століття - хто знає достеменно, ще на скільки - знівечена радіацією і втрачена земля. 
І хоча пройшло немало часу, але розум і серце протестують: події квітня 1986 року не можуть забутися. 
До Дня пам'яті Чорнобильської трагедії бібліотека ліцею №13 "Авіор" пропонує до уваги користувачів книжкову виставку "Чорнобильський слід трагедії".

За матеріалами журналу "Безпека життєдіяльності"

Views: 10 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 26.04.2024 | Comments (0)

24 квітня 2024 року для здобувачів освіти 9 та 11 класів ліцею інспектор відділення зв'язків з громадськістю батальйону патрульної поліції у м.Кременчуці Сосніцький Ян Олександрович провів урок з поліцейським "Кібербезпека".

Views: 10 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 24.04.2024 | Comments (0)

Напередодні свята всіх закоханих бібліотека ліцею №13 "Авіор" презентує книжкову виставку "В чарах кохання". Літературні твори сучасних і зарубіжних письменників допоможуть вам заглибитись у сферу прекрасних людських почуттів.

Як давно це було! Римський священик Валентин наважився поєднувати закохані серця всупереч волі самого імператора. Життя священика обірвалося, та вдячна людська пам'ять зберегла його ім'я до нашого часу. Валентина було визнано святим, а день його пам'яті став днем закоханих. Ім'я священика носять і паперові сердечка - "валентинки", якими традиційно обмінюються цього дня закохані. Сердечко - мов пароль: "Я тебе кохаю!" Поділіться своїм щастям - воно від того тільки примножиться. 

У наш час "валентинки" популярні настільки, що за обсягом продажів поступаються лише різдвяним листівкам.  Причому їх прийнято дарувати не тільки коханим, але і родичам, і друзям і навіть колегам.

У Британській бібліотеці в Лондоні зберігається найстаріша з відомих "валентинок". Це вірш французькою мовою, написаний герцогом Орлеанським для його дружини в 1415 році, коли він перебував в ув'язненні в Тауері.

"Ромео і Джульєтта" - найвідоміший твір Вільяма Шекспіра про любов, і через століття захоплює серця людей настільки, що кожен рік італійське місто Верона отримує тисячі листів на ім'я Джульєтти.

І як добре, що в лютому, серед зими, є такий чудовий день для закоханих!

За матеріалами газети "Молодь України" та "Шкільна бібліотека"

Views: 33 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 12.02.2024 | Comments (0)

Так хочеться снігу

пухкого на свято,

Щоб радощів було

навколо багато,

Щоб була кожна

людина щаслива...

Так хочеться просто

казки і дива.

Хай всі негаразди

застрягнуть у лісі,

Бурульки химерні

народяться в стрісі,

Сніжинки ажурні

в повітрі кружляють,

Колядки веселі

серця звеселяють.

Хай мир довгожданний

прийде в Україну,

Родинне тепло

зігріє дитину,

Любов'ю огорне

кожну оселю,

Хай ясною зіркою

засяє Різдво,

Щоб кожному

тепло на серці було!

Оксана Козак

Свято Різдва Христового починається зі Святвечора і святкується три дні. До Святвечора в кожній оселі готують 12 пісних страв, серед яких неодмінно була кутя та узвар. На покуті на столі ставлять ще й Дідуха. Так зветься солом'яний сніп із колосся. Цього вечора Дідух набуває чудодійної сили і приносить господарям у хату щастя і достаток. Починаючи з Різдва співають колядки, які виникли ще до прийняття християнства. Тільки-но зблисне Різдвяна зірка, запахне святвечеря на столі, треба буде нести коляду дідусям, бабусям, недужим і самотнім людям. А як завмирає серце, коли почуєш веселий гомін ізнадвору - колядники! Від їхніх дзвінких голосочків, від їхньої золотої зірки, яку вони здіймають високо над головами, яснішає, здається, в цілім світі. Все перетворюється на казку, на дивовижне свято, яке розкручується радісною луною від села до села, від міста до міста, від краю до краю. Нема йому ніде ані заметів, ані перепон, лиш чути по всіх усюдах:

Нова радість стала,

яка не бувала.

Над вертепом звізда

ясна світом засіяла...

І потім із одного кінця гукають: "Христос родився!" А з другого так само гучно відповідають: "Славімо Його!" Тоді знов - колядка за колядкою!

Неповторні свята Різдва нагадують виставу, що запам'ятовується на все життя. Нехай же з нами всіма буде, як мовиться, Бог у дорозі на кожному броді, на перевозі! Нехай щоразу наші душі зігріває незгасне світло прадавніх українських свят.

За матеріалами книги "Від Миколая до Різдва"

Views: 45 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 25.12.2023 | Comments (0)

Жертви голоду 1932-1933 років ...
За цією сухою фразою постають мільйони українців, безневинно підтятих косою голоду. Моторошний парадокс: вмирали саме на всеплодючих  чорноземах, вшанованої усім світом житниці, вмирали на шляхах і в холодних хатах, вмирали поодинці і сім'ями. Голод забирав кращих з нашого народу. Тих, що за шмат насущного не стежили і не доносили на брата, хто не пішов виривати останній окраєць з голодних дитячих ротів, хто не вмів торгувати святинями, спекулювати, красти, вбивати, щоб вижити самому. 
Наближається четверта субота листопада - національний День пам'яті жертв голодоморів. Пам'ять загиблих не просто від голоду внаслідок неврожаю, природного лиха, а жертв цілеспрямованого сталінського геноциду українців. Цього року ми вдруге вшановуємо жертв голодомору в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам'ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви - вшановані. 
Запрошуємо вас у суботу, 25 листопада, о 16:00 год. долучитися до традиційної акції "Запали свічку пам'яті". Після загальнонаціональної хвилини мовчання вшануйте пам'ять загиблих та запаліть свічку на своєму підвіконні.

За матеріалами газети "Край"

 

Views: 50 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 24.11.2023 | Comments (0)

Висловлюємо щиру вдячність учасникам благодійної акції "Подаруй бібліотеці українську книгу", що тривала впродовж жовтня в рамках циклу заходів з нагоди "Всеукраїнського дня бібліотек" та Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Вірю в твоє майбутнє, Україно!"
Ми раді повідомити, що 16 видань, подарованих нашими гостями та користувачами отримали нову адресу проживання - бібліотека Кременчуцького ліцею №13 "Авіор". Кожна подарована книга - важлива для нас!
Серед подарунків - енциклопедії, довідники, різножанрова художня література, книги для підлітків, та література з етнографії та народознавства. Ласкаво просимо до бібліотеки, переглянути подаровані видання на книжковій виставці "Її величність - книга". До вашої уваги перелік книг:
1. Бредбері Р. Марсіанські хроніки: повісті, оповідання/ Рей Бредбері. - Київ: Дніпро, 1988. - 590 с.
2. Гетьмани України: історичні портрети: збірник/ред. М.А.Шудря. - Київ: Редакція журналу "Україна", 1991. - 216 с.
3. Дойл А.К. Записки про Шерлока Холмса/А. Конан Дойл. - Харків: Видавничий дім "Школа", 2003. - 538 с.
4. Ілюстрована енциклопедія українського народу. Звичаї. Свята. Традиції/[уклад. І.І. Сметана]. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2012. - 412 с.
5. Крісті А. Інспектор Пуаро та інші: повісті/Агата Крісті. - Донецьк: Донбас, 1991. - 448 с.
6. Людина: ілюстрована енциклопедія для дітей/[авт.-упоряд. В.В. Мірошнікова, В.В. Істоміна]. - Харків: ТОВ "Septima", 2013. - 96 с.
7. Моя Україна: ілюстрована енциклопедія для дітей/авт.-упоряд. В.В. Мірошнікова, В.В. Істоміна, В.М. Верховень. - Харків: ТОВ "Septima", 2010. - 80 с.
8. Назарук О. Роксоляна: історична повість з XVI ст./Осип Назарук. - Київ: Компанія ОСМА, 2015. - 352 с.
9. Сайко О. Новенька та інші історії: [оповідання]/Оксана Сайко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 181 с. 
10. Слабошпицький М.Ф. З голосу нашої Кліо: події і люди української історії/Михайло Слабошпицький. - Київ: Махаон-Україна, 1999. - 219 с.
11. Французький детектив: романи, повісті/[упоряд. Л.А. Єремєєв]. - Київ: Молодь, 1990. - 382 с.
12. Цікаве, дивовижне, таємниче: енциклопедія навколишнього світу/авт.-упоряд. І.В. Гончаренко. - Харків: Промінь, 2012. - 64 с.
13. Чат для дівчат: оповідання/упоряд. Валентина Вздульська, Оксана Лущевська. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 176 с.
14. Чудеса світу: [енциклопедія]/уклад. Г.С. Тетельман. - Харків: Видавничий дім "Пегас", 2016. - 64 с.
15. Шаров І.Ф. 100 видатних імен України: довідник/Ігор Шаров. - Київ: Видавничий дім "Альтернативи", 1999. - 496 с.
16. Шкода М.Н. Люба моя Україна. Свята, традиції, звичаї, обряди, прикмети та повір'я українського народу/[М.Н. Шкода]. - Донецьк: ТОВ "ВКФ "БАО", 2011. - 529 с.

Views: 69 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 02.11.2023 | Comments (1)

Одна вона у нас така -
Уся співуча і дзвінка,
Уся плакуча і гримуча
Хоч без лаврового вінка.

 

Тарас Шевченко

День української писемності та мови - свято, що відзначається з метою вшанування пам'яті преподобного Нестора-літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Цей день з 1997 року традиційно відзначали 9 листопада. Цього року дата свята змінилася - Україна вперше відзначатиме це свято 27 жовтня. Перенесення пов'язане з переходом Православної церкви на новоюліанський календар, згідно з яким дати свят змістилися на 13 днів раніше.
Це свято має глибинну духовну суть та історично звеличує нашу націю. Рідна мова утворює невидимий зв'язок між усіма поколіннями минулого і майбутнього. Щороку до цієї дати стартує конкурс імені Петра Яцика, у якому беруть участь знавці української мови з 20 країн світу.

Views: 51 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 27.10.2023 | Comments (0)

Ще в давнину люди створили сім чудес світу. Є і ще одне диво, не менш цікаве. Воно знайоме кожному з нас, але люди настільки звикли до цього творіння людства, що рідко замислюються над його цінністю. А диво це завжди лежить під рукою, як справжній друг, напоготові щохвилини прийти на допомогу, навчити, порадити, підбадьорити, розповісти. Це - книга. Її оспівували і в прозі, і в поезії, а ми вам пропонуємо ознайомитись з пам'ятниками у вигляді книги. Ось деякі з них.

Україна, Коломия
Скульптура представляє собою розгорнуту книгу, а витесані з каменю сторінки справді вражають пластикою і філігранним виконанням. На звороті - традиційний символ Галичини - лев. Сама скульптура витесана із цільного піскового каменю. Ця книга вшановує пам'ять перших коломийських видавців братів Білоусів, а поміж тим вона символізує пошану до друкованого слова, як основи цивілізації.

Ізраїль, Хайфа
У липні 2007 року, у мальовничому парку Кіслак, що знаходиться на території Хайфського політехнічного інституту, з'явився незвичайний пам'ятник-монумент, присвячений книзі і писемності. Він є велетенською (заввишки 2,8 м., шириною 0,5 м. і вагою 4 т.) бронзовою скульптурою у вигляді старовинного фоліанта, з якого "висипаються" цифри і букви алфавітів різних народів світу. Пам'ятник покоїться на спеціальному бетонному постаменті, виконаному у формі книжкової полиці.

США, Кошоктон
В американському місті Кошоктон (штат Огайо) перед будівлею Публічної бібліотеки розташована унікальна книжкова скульптура. Вона встановлена у 2004 р. до 100-річчя бібліотеки є величезною купою з 100 книг, на якій сидить хлопчик і читає. Одна книга - це один рік з життя бібліотеки.

Туркменістан, Ашхабад
Пам'ятник книзі "Рухнама" встановлено в Ашхабаді. Монумент заввишки з двоповерховий будинок являє собою копію книги. Увечері обкладинка книги відкривається, і сторінка перетворюється на екран, на якому за допомогою проектора показують документальний фільм про становлення нації.

Німеччина, Берлін
У Німеччині в 2006 році, в Берліні на площі Бебельплатц біля бульвару Унтер ден Лінден перед будівлею університету Гумбольдта був відкритий двадцятиметровий пам'ятник вагою 35 тонн, що складається з 17 книг німецьких авторів. Називається він "Der moderne Buchdruck".

Польща, Лескі
Під час книжкового ярмарку, що проходить в місті Лескі було урочисто відкрито перший у Польщі пам'ятник книзі. Монумент розташований в центральній частині міста, прямо на старовинній ринковій площі.

Китай, Пекін
Велетенський бронзовий пам'ятник на кампусі Університету Цинхуа в Пекіні. На обкладинці величезного тому - китайські ієрогліфи і цифри, а з них проступає обличчя людини. Тема композиції - якщо немовля з'являється з утроби матері, то людина як особа формується завдяки книгам. 

АОЕ, Шарджа
У центрі площі перед Культурним Центром у Шарджі встановлено єдиний у своєму роді пам'ятник, що зображує розгорнуту книгу з написом арабською в'яззю. Це пам'ятник Корану. Висота монумента - 7 метрів, дві величезні сторінки книги мають розмір 4,2 на 2,4 м. Він декорований скляними мозаїками і знаходиться в центрі восьмикутника, оточеного квітами, розташованими на терасах у три рівні.

За матеріалами журналу "Шкільна бібліотека".

Ласкаво просимо до бібліотеки переглянути даний матеріал на плакаті.

 

 

Views: 43 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 26.10.2023 | Comments (0)

02 жовтня 2023 року до Дня захисників та захисниць України учитель історії Масановець С. М. для учнів 11-А класу провела Урок мужності «Герої рідного краю», де розповіла про мужність та незламність нашого народу.

Українські захисники та захисниці стали символом хоробрості, патріотизму й боротьби народу за свободу та незалежність. Серед них є і випускники нашого ліцею, з якими мали змогу ознайомитися учні.

Відбулася онлайн-виставка творчих робіт учнів «Намалюй захиснику та/або захисниці», «Обереги для захисника та/або захисниці». Здобувачка освіти ліцею передала для наших військових власноруч зроблені обереги.

У бібліотеці діє книжкова виставка «Козацька слава України».

 

Views: 53 | Added by: ВЗШ№3 | Date: 03.10.2023 | Comments (0)

1 2 3 ... 18 19 »
Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  May 2024  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Copyright MyCorp © 2024
    Website builderuCoz